Här är säsongens matcher 19/20

Här är säsongens matcher 19/20

Nu är damernas och herrarnas matcher släppta. In i kalendern med dem, framförallt våra tre dubbelarrangemang i höst. Fullt ÖHS!

Damer
Söndag 29/9 kl 19:30 Lundenhallen Örgryte HS – Partille IF HK 2*
Lördag 5/10 kl 13.30 Varbergs Idrottshall HK Varberg 2 – Örgryte HS
Söndag 20/10 kl 19:45 Lundenhallen Örgryte HS – Marks HK
Söndag 27/10 kl 11:15 Landvetter Idrottshall Härryda HK – Örgryte HS
Söndag 10/11 kl 19:30 Lundenhallen Örgryte HS – IK Baltichov B*
Söndag 17/11 kl 19:45 Torslanda Sporthall A Torslanda AIK – Örgryte HS
Söndag 24/11 kl 19:30 Lundenhallen Örgryte HS – Torslanda AIK *
Söndag 1/12 kl 12:10 Förbohallen Stenkullen IK Baltichov B – Örgryte HS
Tisdag 3/12 kl 20:10 Lundbystrand 1 Örgryte HS – Härryda HK
Söndag 15/12 kl 16:45 Arenahallen Marks HK – Örgryte HS

Onsdag 15/1 kl 20:10 Lundenhallen Örgryte HS – HK Varberg 2
Lördag 25/1 kl 13:30 Lexbyskolan Partille IF HK 2 – Örgryte HS
Söndag 2/2 kl 19:40 Lundenhallen Örgryte HS – Partille IF HK 2
Lördag 8/2 kl 16.15 Varbergs Idrottshall HK Varberg 2 – Örgryte HS
Onsdag 26/2 kl 20:10 Lundenhallen Örgryte HS – Marks HK
Söndag 8/3 kl 11:15 Landvetter Idrottshall Härryda HK – Örgryte HS
Onsdag 11/3 kl 20:10 Lundenhallen Örgryte HS – IK Baltichov B
Lördag 21/3 kl 14:00 Torslanda Sporthall A Torslanda AIK – Örgryte HS

Herrar
Söndag 29/9 kl 18:10 Lundenhallen Örgryte HS – Sävedalens HK*
Onsdag 2/10 kl 18:30 Vallhalla A IK Celtic – Örgryte HS
Söndag 13/10 kl 18:10 Lundenhallen Örgryte HS – Särökometernas HK
Torsdag 17/10 kl 21:00 Kungälvs Idrottshall HP Kongelf – Örgryte HS
Onsdag 23/10 kl 19:00 Frölunda Kulturhus Västra Frölunda IF – Örgryte HS
Söndag 10/11 kl 18:10 Lundenhallen Örgryte HS – Rya HF*
Söndag 17/11 kl 14:00 Valhalla A IK Nord – Örgryte HS
Söndag 24/11 kl 18:10 Lundenhallen Örgryte HS – Torslanda HK *
Lördag 30/11 kl 15:00 Ulricehamns Sim och SH KFUM Ulricehamn/Borås HK – Örgryte HS
Lördag 14/12 kl 16:00 Varbergs Idrottshall HK Varberg 09 – Örgryte HS

Söndag 12/1 kl 17:30 Lundenhallen Örgryte HS – HK Varberg 09
Lördag 25/1 kl 17:45 Lundenhallen Örgryte HS – KFUM Ulricehamn/Borås HK
Tisdag 28/1 kl 20:00 Torslanda Sporthall A Torslanda HK – Örgryte HS
Söndag 9/2 kl 18:10 Lundenhallen Örgryte HS – IK Nord
Söndag 15/2 kl 17:00 Lundbystrand 1 Rya HF – Örgryte HS
Tisdag 18/2 kl 21:00 Lundbystrand 1 Örgryte HS – Västra Frölunda IF
Söndag 23/2 kl 18.00 Lundenhallen Örgryte HS – HP Kongelf
Söndag 1/3 kl 17:30 Särö Idrottshall 1 Särökometernas HK – Örgryte HS
Söndag 8/3 kl 18:00 Lundenhallen Örgryte HS – IK Celtic
Torsdag 12/3 19:00 Ugglums Idrottshall Partille Sävedalens HK – Örgryte HS

*Dubbelarrangemang då damerna och herrarna spelar efter varandra